אדריכלות סינרגית

אדריכלות סינרגית משלבת ידע ונסיון של תכנון אדריכלי מקצועי,

תורות מיקום מתרבויות המערב והמזרח, מטאפיזיקה וחיבור בין רוח וחומר.


באדריכלות הסינרגית שלב התכנון מהווה תהליך להתפתחות אישית ותודעתית, להכרות ומימוש עצמי.

זהו חלון הזדמנויות ונקודת זמן מכרעת להכרה והתוודעות לחלומות והרצונות האישיים שלנו, ללמידה עצמית של מטרותינו, תכונות אופי ואישיות. ובמקרה של בני משפחה יצירת מרחב לדיאלוג בין בני הבית.


תיאור התהליך:

שלב ראשון: שלב החלומות.

בשלב הזה אין מגבלות, הכל אפשרי, מה תרצו לממש בבית ללא תקרת תקציב, ללא הגבלת שטחים. בשלב זה כל אחד מתחבר לחלומות האישיים, פרועים ככל שיהיו, ויחד מנסחים חלום משותף.

שלב שני: הכרות עם עצמי 

בשלב זה אני לומד את עצמי, איך אני חי בבית כיום? בוחנים את סדר היום, תרגיל לדוגמא- במהלך יום שלם כותבים היכן שוהים בבית ומה התחושה בו. זה מאפשר לנו לראות בבירור את האופן בו אנו מנצלים את החללים, איפה לשים דגש וכיצד כל מרחב גורם לנו לחוש.

השלב כול גם הכרות עם תכונות האופי שלנו, תיאור עצמי ושיקוף משאר בני הבית, מלמד אותנו ומזכיר לנו את החוזקות והחולשות, את המקומות שאנחנו רוצים להעצים בעצמינו ואת אלה שהיינו רוצים לשחרר.

מעלים אפשרויות לעתיד, התרחבות המשפחה, התפתחות מקצועית ועבודה מהבית.

פחדים וחששות מתהליך הבנייה והתעמתות עם אנרגיה של שפע וחוסר בחיים.

שלב שלישי: סדרי עדיפויות

בשלב זה כל מה הנתונים מתורגמים לפרוגרמה של פונקציות, שטחים וקשרים בינהם. בוחנים את החללים והשימושים השונים, מה חובה ועל מה מוותרים, מה המשמעות של כל החלטה, ליווי הדיאלוג לקבלת ההחלטה.

תהליך של הקשבה ושיחה לצרכים של עצמך והאחר.

שלב רביעי: יישום

התוכן מתורגם לצורה, המהות הופכת לממשות,

חוויות וצרכים מתורגמים לשטחים ופונקציות, ונכנסים מרכיבים של אסתטיקה, סגנון, חומרים, צורה, צבע, אור, חלל. זה השלב בו מתקבל הביטוי בתכנית של כל התובנות של התהליך שעברנו, מפגש עם המציאות החיצונית וחיבור בין העולמות.

רוח וחומר

אנרגיה נוכחת בכל תחום בחיינו, היא אצורה בכל חומר, ומורגשת גם ללא כלים מדעיים, בשהייה בחלל ברור לנו האם נעים לנו, תחושות של שליטה, מרחב, חופש ונינוחות, כולם תוצאה של השילוב בין החומר והרוח,

אדריכלות סינרגית משלבת יסודות מתוך פסיכולוגיה, פנג שווי, הוגה הסקנדינבית, nlp, מרחבי תודעות ותהליכי התפתחות אישית, חיבור של מגוון תורות העוסקות בחיבור האנרגטי בין הרוח והחומר וקובעים את איכות חיינו, סינרגיה בה התוצר גדול מסכום חלקיו.


כיצד נולדה האדריכלות הסינרגית

במשך עשרים שנה המסלולים המקצועיים האדריכליים של חיי נעו במקביל-  משרד משגשג העוסק בתכנון בתים פרטיים, בתי יוקרה, צמודי קרקע ודירות פרטיות, תכנון בתחום העסקי מסחרי של בנייני מגורים רבי קומות, מרכזים מסחריים ומשרדים, עולם עיצוב הפנים שעוסק בחוויה אסתטית וטעם אישי עם חותם ייחודי,

ותכנון העיר מידברן , עיר זמנית מלאה ביצירה, אמנות והשראה, בה התכנון האדריכלי מחבר באופן העמוק ביותר את השילוב בין החומר והרוח, חיבור בין הנודע ובין היכולת לאפשר הפתעה והתרחשות, כאוס מאורגן ומצע ליצירה ואהבה. 

עם השנים חיברתי יחד את העולמות- שנים של ידע ונסיון מעשי באדריכלות,ידע בתורות מיקום מהמערב ומזרח, מטאפיזיקה ופרקטיקות של שיטות תודעה ויצירת מציאות, מתחברים לתהליך תכנון שיוצר "תכנון חיים" אדריכלות סינרגית בה סך המרכיבים עולה על סכום חלקיהם ותהליך התכנון מהווה תהליך למידה והתפתחות עצמית, ובכך מבטיח יצירת חלל שנועד עבור האני האמיתי שלנו.

הכל מתחיל ונגמר באנרגיה. זה נכון פיסיקלית, זה נכון רוחנית, זה נכון בין אנשים.

במהלך הדרך זכיתי לתכנן מאות בתים, דירות, ובניינים וגם כמה ערים, חלק מהן כמו העיר מידברן נעלמו ללא הותרת זכר, מלבד בלב האנשים.

מה מחבר בין הבנייה הנצחית בחומר לבין עיר זמנית שנעלמת באבק? עבורי החיבור הוא במהות. אדריכלות אינה עוסקת רק בחיבור של פונקציות, חללים ונפחים, אלא ביצירת שלם הגדול מסכום חלקיו, יצירה של בית. 

תחושת הבית נובעת מכנות ודיוק בדרך, מהעובדה שאנחנו מאפשרים לתהליך התכנון לקלף מעצמנו שכבות ומחסומים ולהכיר את עצמנו באמת, לאפשר לנו להעניק לעצמנו בית שיתן מענה לצרכים שלנו ושלווה לנפש שלנו.

מסלולים:

לקוחות פרטיים:

  • פגישת ייעוץ:

  • לליווי תהליכי תכנון ובניה קיימים

  • חוות דעת מקצועית על תכניות 

  • יעוץ לפני תחילת פרויקט

 

  •  תכנון אדריכלי סינרגי מלא - תכנון ובניהלתיאום: אדר' ענת פרנקל 052.2447457

מוזמנים לעקוב גם בדף הפייסבוק

http://bit.ly/SynergicArchitecture